KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna na Neštětické hoře.
Rozhledna na Neštětické hoře nabízí výhled na část Benešova
Rozhledna na Neštětické hoře.  
Autor / zdroj foto: Jaromír Sedláček / rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Neštětická hora / Neveklov

Rozhledna na Neštětické hoře nabízí výhled na část Benešova. V informačním centru je pro sběratele k dispozici turistická známka a vizitka s touto rozhlednou.

Rozhledna na Neštětické hoře byla vystavěna v roce 1927 u příležitosti třístého výročí potlačení selského povstání. Dodnes i přes v současnosti zanedbaný technický stav je význačným turistickým cílem na kótě 536 m n. m. V informačním centru je pro sběratele k dispozici turistická známka a vizitka s touto rozhlednou.

Z otevřeného ochozu ve výšce 12 metrů brání kruhovému výhledu vzrostlé stromy. Díky průseku lesa je ale nyní možné severovýchodním směrem spatřit část Benešova.

Cesta k rozhledně
K rozhledně vede z křižovatky nad Neštěticemi (silnice z Konopiště do Neveklova) 800 metrů dlouhá, žlutě značená turistická cesta. Začíná stoupat hned na okraji pole do prudkého kopce. V lese se stoupání mění na příkré a vzápětí až strmé. Hrubá šotolinová cesta s velkými kameny je velmi nekvalitní. Asi 200 metrů pod rozhlednou žlutá značka uhýbá doprava na nesjízdnou úzkou lesní pěšinu. Široká cesta však pokračuje dále 60 metrů téměř po rovině, aby se vzápětí třikrát za sebou zvedla do krátkých, ale strmých výjezdů. Po 1500 metrech se celý vrchol od severu objede až přímo k rozhledně.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.