SPORT / Fotbal

Popis:
8.5.2017

Mladá Boleslav vydřela tři body proti Jihlavě

MLADÁ BOLESLAV / JIHLAVA

Mladá Boleslav sice potvrdila roli favorita a Jihlavu porazila, ale na očekávané tři body se hodně nadřela, jak je u ní v této jarní sezoně na domácím trávníku obvyklé.

V úvodních minutách byli Boleslavští aktivnější, zatlačili protivníka na jeho polovinu hřiště, ale zjevnou herní převahu gólově nevyjádřili. Nejčastěji střílejícím boleslavským hráčem byl levý obránce Fleišman, který však opakovanými pokusy branku netrefoval. Nepřesně stříleli také Levin a Kysela. To Jihlavští při první příležitosti skórovali.

V 19. minutě Ikaunieks od levé postranní lajny odcentroval a míč proskákal po lehké Popovičově teči za přihlížení boleslavských hráčů včetně gólmana Vejmoly ke vzdálenější tyči - 0:1.

Jihlavské fotbalisty vedoucí gól povzbudil a nepříjemně se tlačili k boleslavské brance. Tři minuty po gólu po Ikaunieksově tečované střele získali svůj první roh. Boleslavští kontrovali Fleišmanovým ostrým centrem, na který byl Přikryl krátký.

Ve 25. minutě Marešův přetažený trestný kop od pravé postranní lajny u vzdálenější tyče nekrytý Železník usměrnil hlavou do prostoru mezi tyčí a brankářem do jihlavské sítě - 1:1.

Vyrovnávací gól boleslavský tým uklidnil. Ale do přestávky další gól nepřidali. Marešův centr brankář Rakovan zachytil. O chvíli později Mareš přízemní ranou branku minul. Na chytrý Levinův oblouček za jihlavskou obranu Přikryl ani Mebrahtu nereagovali. První dějství skončilo nevyužitým jihlavským rohem.

Druhý poločas začal ofenzivní aktivitou Jihlavy. Rabušic z úhlu však střílel nepřesně. Ve 48. minutě Železníkova šance po spolupráci s Marešem skončila rohem. V 50. minutě čtvrtý jihlavský roh rozehrál Vaculík a hlavou zakončil Rabušic do náruče připraveného Vejmoly. O minutu později Fulnek přešel přes Fleišmana a nepříjemný centr zastavil Da Silva a teprve po něm těsně před brankovou lajnou Vejmola míč definitivně zalehl. Několikaminutové jihlavské obléhání boleslavského vápna skončilo v 57. minutě nepřesným Batiojovým centrem.

V 58. minutě z pravé strany odcentroval Železník, na hranici jihlavské šestnáctky Mebrahtuovi míč odskočil a když se do něho Mareš opřel vší silou, tak ze šestnácti metrů nechytatelnou ranou k levé tyči skóroval - 2:1.

Následovala nervózní chvíle s prvními změnami v sestavách a se žlutými kartami pro boleslavského Mareše a jihlavské Dvořáka s Krejčím. V 69. minutě Marešův přetažený centr Železník hlavičkoval vedle jihlavské branky. Na druhé straně o dvě minuty později Rabušic hlavičkoval jen pár centimetrů vedle levé tyče Vejmolovy branky. V 73. minutě po Fleišmanově tečovaném centru Přikryl sice vyhrál vzdušný souboj s brankářem Rakovanem, ale hlavou branku minul a navíc mu rozhodčí odmávali a odpískali ofsajd. Závěrečnou čtvrthodinu načal Levin střelou k levé tyči, se kterou měl Rakovan nečekané potíže. V 81. minutě se po centru z pravé strany dostal ke střelbě jihlavský Batioja, jenž z hranice vápna boleslavskou branku přestřelil. V následující minutě se v boleslavském brejku neprosadil Přikryl. V 84. minutě Přikryl v defenzivním zákroku nechtěně přihrál jihlavskému Fulnekovi a ten zbrkle přestřelil boleslavskou branku. V 85. minutě Jihlavští získali trestný kop z nadějné pozice na boku velkého čtverce, ale míč z Ikaunieksovy kopačky neškodně proletěl kolem boleslavské branky.

V 86. minutě předvedl Přikryl fotbalovou parádu, když se uvnitř jihlavské šestnáctky kličkou zbavil protihráče a přesně mířenou křížnou ranou ke vzdálenější tyči pojistil boleslavskou výhru - 3:1.

O dvě minuty později Přikrylovi rozhodčí upřeli gól kvůli ofsajdu. V 89. minutě Přikryl odtáhnul boleslavský útok po levé straně, nezištně přihrál Chramostovi a ten z deseti metrů nastřelil ležícího gólmana a dorážku Jánoš poslal těsně vedle jihlavské branky. V poslední minutě byl Přikryl blízko dalšímu úspěchu, když po spolupráci s Matějovským protáhnul Rakovana, ale šance skončila jen rohovým kopem, kterému se Jihlava ubránila.

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)

Branky: 25. Železník, 58. Mareš, 86. Přikryl - 19. Popovič
Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Peřina
ŽK: Mareš - Krejčí, Zoubele, Dvořák
Diváci: 2471

FK Mladá Boleslav: Vejmola - Kysela (65. Jánoš), Da Silva, Stronati, Fleišman - Levin, Takács - Mareš (74. Matějovský), Železník, Přikryl - Mebrahtu (69. Chramosta)

FC Vysočina Jihlava: Rakovan - Tlustý (87. Duba), Štěpánek, Krejčí, Rosa - Vaculík (55. Batioja), Zoubele - Fulnek, Ikaunieks, Popovič (62. Dvořák) - Rabušic

Autor / zdroj: fkmb.cz

Doporučujeme

DOT servis s.r.o.

Nabízíme prodej drtí, písků a kačírků • odvoz sutí a odpadu kontejnery o velikosti 3-15 m3 • zemní práce • celostátní údržba firemních a veřejných plocha komunikací • údržba, úprava, rekonstrukce travnatých ploch s odvozem posekané trávy • údržba sportovních povrchů přírodních i UMT. www.dotservis.cz

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jednašedesátiletý řidič polského kamionu kličkoval po dálnici

Na jeho nebezpečnou jízdu upozornilo policii hned několik řidičů. Orientační dechová zkouška pak u něj prokázala téměř dvě promile alkoholu v dechu.

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Středočeský kraj se stala lékařka Vladimíra Hejmová

Vítězkou osmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Středočeský kraj stala Vladimíra Hejmová, praktická lékařka věnující se akupunktuře a h

Post

Vlašim hladce porazily Vítkovice

Vítkovice sice na začátku druhého poločasu vyrovnaly a chvíli to vypadalo, že budou moci pomýšlet i na výhru, ale Vlašim se nakonec dostala zpět do zá

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.zvsecurity.cz www.conpass.cz Stellis s.r.o. garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.avon-registrace.eu www.dotservis.cz