AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
9.12.2018

Benešovská nemocnice má nové moderní rentgeny

BENEŠOV

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov slavnostně otevřela 4. prosince 2018 nově zrekonstruované oddělení RTG – skiagrafie. Středočeský kraj na jeho modernizaci a vybavení přispěl investiční dotací ve výši 22 milionů korun.

„Nové rentgeny jsou mnohem kvalitnější a urychlí provoz na tomto velmi vytíženém oddělení. Navíc jsou i šetrnější k pacientům,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk CSc. (ANO 2011) s tím, že je rád, že krajská investice našla smysluplné využití.

Rentgenologický systém měnila nemocnice naposledy před deseti lety. Nynější modernizace vyšetřoven, včetně technického vybavení stála 22 milionů korun, přičemž veškeré náklady pokryla investiční dotace Středočeského kraje. „Jsme vděční Středočeskému kraji za možnost nákupu nových přístrojů na RTG oddělení, protože staré přístroje byly za hranicí své životnosti,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Všechny rentgeny jsou vybavené přímou digitalizací obrazu a pracují s mnohem nižší dávkou záření. Nemocnice pořídila v rámci dotace také pojízdný RTG přístroj s přímou digitalizací. „Tím, že došlo k přímé digitalizaci, jsou snímky kvalitnější a pacientům se zkrátí doba čekání na snímky,“ doplnila primářka Oddělení radiologie a zobrazovacích metod MUDr. Lenka Plšková.

Autor / zdroj: -cra-

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Místo obratu přišel trest, Vlašim podlehla Táborsku

Utkání nabídlo dva rozdílné výkony. Zatímco v prvním Vlašim vyhořela a prohrávala 0:2, tak v tom druhém sahala po obratu. Ovšem fotbalový svět píše i

Post

Kriminalisté objasnili loňský případ brutálního přepadení ženy ve Voticích

Pachatelem je teprve devatenáctiletý cizinec, kterého vydala jeho země k trestnímu stíhání do České republiky. Na rozhodnutí soudu nyní čeká ve vazbě.

Post

Zaklíněný kamión pod viaduktem v benešovské Máchově ulici blokoval dopravu až do půlnoci

Havárii způsobila jeho řidička, která se dostatečně nevěnovala řízení. Vyvázla naštěstí nezraněna. Škoda se ale vyšplhala na zhruba jeden milión korun

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz WWW design

REKLAMA