AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
9.12.2018

Benešovská nemocnice má nové moderní rentgeny

BENEŠOV

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov slavnostně otevřela 4. prosince 2018 nově zrekonstruované oddělení RTG – skiagrafie. Středočeský kraj na jeho modernizaci a vybavení přispěl investiční dotací ve výši 22 milionů korun.

„Nové rentgeny jsou mnohem kvalitnější a urychlí provoz na tomto velmi vytíženém oddělení. Navíc jsou i šetrnější k pacientům,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk CSc. (ANO 2011) s tím, že je rád, že krajská investice našla smysluplné využití.

Rentgenologický systém měnila nemocnice naposledy před deseti lety. Nynější modernizace vyšetřoven, včetně technického vybavení stála 22 milionů korun, přičemž veškeré náklady pokryla investiční dotace Středočeského kraje. „Jsme vděční Středočeskému kraji za možnost nákupu nových přístrojů na RTG oddělení, protože staré přístroje byly za hranicí své životnosti,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Všechny rentgeny jsou vybavené přímou digitalizací obrazu a pracují s mnohem nižší dávkou záření. Nemocnice pořídila v rámci dotace také pojízdný RTG přístroj s přímou digitalizací. „Tím, že došlo k přímé digitalizaci, jsou snímky kvalitnější a pacientům se zkrátí doba čekání na snímky,“ doplnila primářka Oddělení radiologie a zobrazovacích metod MUDr. Lenka Plšková.

Autor / zdroj: -cra-

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Post

Vlašim zvítězila ve Varnsdorfu

Vydařené utkání mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na půdě severočeského Varnsdorfu zvítězili 2:0.

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz WWW design

REKLAMA